+1 oy
Hayata dair
Mesela bir ilişkide "onu hiç aldatmadım daha ne yapıyım" gibi bir tabir kullanmaları, ki zaten her iki taraf için de olması gereken budur.  Ya da baba olduktan sonra "eşime yardım amaçlı çocuğun altını ben değiştiriyorum" demeleri ama zaten babalık, anneye yardım etmekle değil gerçekten babalık yapmakla olur. Vs.

7 Cevap

+2 oy
Babalık ve annelik kutsal görevlerdir. Çok büyük sorumluluktur. Baba ve anne yapması gereken HERŞEYİ yapmalıdır. 1 tane sorumluluğu yerine getirip daha ne yapayım diyen sorumsuz adamın/kadının tekidir. Kimse zorla baba veya anne olmuyor. Düşünün.
Kimse zorla baba/anne olmuyor doğru ama herkes babalık/annelik yapamıyor.
Yapamıyor değil öğrenmiyor, araştırmıyor hayırlısı olsun diyip geçistiriyor.
+1 oy
Annesinin paşa oğlu olabilir.
+1 oy
Içkim yok, kumarım yok daha ne yapayım da ilave edilebilir. Büyük lütuf
+1 oy
(bkz: Üç buçuk milyar insanı tek cümlede genellemek)

Yapman guzum...
0 oy
Şımarık erkek vs. Emekçi erkek, bunları birbirine karıştırmamak lazım.
0 oy
İnce ve narin parmaklarımı zahmete sokarak ve Arvenah uygulamasına tıklayarak uygulamayı açtım.Başlıklara baktım.Ve bu başlığı gördüm.Ve şu an bu başlığa yazıyorum.Hadi yine iyisiniz başlığı yanıtladım..Bunların hepsi lütuf biliyor musun?
–1 oy
Erkekler olmasa ne yaparsınız acaba diye sorma hissi gelmesi bu soruda
Ben olaya erkekler ya da kadınlar olmasa siz ne yapardınız yönüyle bakmıyorum. Sonuçta iki cinsiyette var ve önemli olan karşılıklı mutluluk. Benim bu konuda bahsetmek istediğim de; hepimizin normalde üzerimize düşen mecburi görevlerin, bazıları tarafından yapılanların iyilik olarak görülmesi. Yorumunuzla sizin de öyle bir insan olduğunuzu düşünmeye başladım açıkçası.
Ayrımcılık yapmıyorum , herkes üstüne düşeni layığıyla yerine getirdikten sonra lütuf ortadan kalkar kimse kimseye herhangi bir lütufda da bulunmuyor ayrıca bu gönülden gelerek yapılacak bir iş . Konunun başlığına bakarsak ayrımcı söylem başlıkta gizli bende bunla ilgili latife yapmak istedim ve yine görüyorum ki sizin de düşünceniz pek bir sığ bende aynı şekilde sizinde ayrımcı bir havaniz olduğunu düşünmeye başladım pardon yani

Bunlara da göz atabilirsin

0 oy
28 gösterim
0 oy
32 gösterim
28 Kasım 2020 Hayata dair nazlı yazdı
+2 oy
26 gösterim
...