+1 oy
Hayata dair
Arkadaşlar fena halde sürekli uykum geliyor. Gün içinde her vakitte. Gece uyumakta güçlük çekiyorum. Bunun için güzel önerilerinizi alabilir miyim? (Kahve hariç çünkü çarpıntı yapıyor)

6 Cevap

+1 oy
Kahve belli bir süre sonra vücudun bağışıklık kazanmasıyla işe yaramıyor. Benim tavsiyem bir kaç gün kendini zorla ve akşam yataktan çıkma. Uyumaya çalış. Sabahları isw bol bol yorul ama asla uyuma. Kendine hakim olmalısın :)
Deneyecegim teşekkürler :)
+1 oy
Bu konuda soğuk su bire bir. Elini yüzünü bir güzel soğuk suyla yıka, hemen o moddan çıkıyorsun :)
Ya bu sadece 5-10 dk idare ediyor sonra aynıyım :(
+1 oy
Öncelikle kan değerlerine baktırmanı tavsiye ederim. Sürekli bir uyku hali ona işaret ediyor olabilir. Duruma göre doktorlar arı poleni ve keçi boynuzu pekmezi gibi takviyeler de öneriyor. Asitli içecek ve elma uykuyu kahveden daha çok açar ama çarpıntın varsa asitli içecekler de çok doğru olmaz. Sık sık hava alabilirsin ya da koridorda birkaç tur atabilirsin.
Teşekkür ederim. Şu kan değeri olayı çok iyi fikir ama biraz tereddüt ediyorum şu zamanda. Kendi başımın çaresine bakacağım şimdilik. Söylediklerinizi uygularım: )
Evet, bu zamanlar için ertelemek en iyisi. Ama inşallah bu günleri atlattığımızda mutlaka baktır. Bir arkadaşıma epey faydası olmuştu. :)
+1 oy
Yeşil çay
Kahveden daha fazla kafein içerdiğini duymuştum. Doğruluğundan emin değilim ama gerçekten etkili.
gece uykuya dalmakta güçlük çekiliyorsa da, uyku dışında yatağa girilmemesi tavsiye edilir hep. kitabınızı salonda veya bir sandalyede, koltukta okuyun ki yatağı sadece uyumak için kullandığınızı beyniniz algılasın gibi gibi gibi
+1 oy
öğle uykusuna yatan toplumlar “insanların ölmeyi unuttuğu yer” olarak tarif ediliyormuş. öğle vakti kısa süre uyursan gün içinde uyuklamazsın.uykun düzene girsin istiyorsan aynı saatte yatıp kalkmaya dikkat et. gece uykun gelmiyorsa yatacağın vakitten 3-4saat önce spor yapmalısın. bildiğimiz ama uygulayamadığımız şeyler.
0 oy
Genelde uyku apnesi olanların sık rastladığı durumdur. Uyku testi yaptırmak gerekir, uzun vadede ciddi sorunlara yol açar. Bir de çok sevmesemde modiadal diye bir ilaç var, uyku sorununa birebirdir kendisi , uyku kaçırır, dinç tutar, kafanı açar, çarpıntı yapar.

Bunlara da göz atabilirsin

...