+5 oy
Hayata dair
Sürekli denediğim ama bir türlü başaramadığım olaydır. Sanıyorum ki bunu başarırsam herşeyi başaracağım. 8 saatten aşağı uyanamıyorum, ama uyanırsam hiç sorun yok. Bilim adamları 6 saat kadar uyumanın ideal olduğunu söylüyorlar. Ama ben yetinemiyorum bu kadarıyla.

Varmı az uyumakla ilgili formülü ve önerileri olan?

3 Cevap

+1 oy
merhaba,az uyku uyumak hakkındaki fikrim:

1-telefonunuza alarm kurarken sadece 1 tane alarm kurun.

2-telefonunuzu veya saatinizi yanınızdan ayırın.odanızdaki bir köşeye koyun(alarmı kapatmak isteyince ayağa kalkıp alarmı kapatana kadar uykunuz kaçacaktır).

3-sabah ilk gözlerinizi açınca hemen uyumamanız için içinizden 1 den 5 kadar sayın ve 5.saniyeye gelince hemen ayağa kalkın.

4-karanlık bir odada yatmayın sabah olsada oda karanlık olduğu için uykunuz gelecektir ve sabah olduğunun farkına varamayabilirsiniz.
0 oy
Spor yapmak ve dengeli beslenmenin yararı olacaktır. Özellikle beslenmenin etkisi çok. 
0 oy
Bunu yapmak aslında çok kolay. Her şeyi şu hayatta hedeflediği her şeyi yapabileceğine inanıyorum bir insanın. Kendi açımdan bakarsam olaya sadece az uyuduktan sonra erken kalktıktan sonra uyanıkken yapacak verimli, beni mutlu edecek, geliştirecek şeyleri bulamıyorum. Bunları düşünmek yerine tekrar uykuya dalmak en iyisi geliyor sanırım. Bir insanın erken kalkmak için amacı olmalı. Yoksa sadece sağlıklı yaşayayım sirkadiyen ritmim düzgün çalışsın dersen bir süre sonra patlaman olasıdır.
...