+2 oy
Sinema
içinde bulunduğumuz bu çağda halen inanılmaz derecede berbat bir sinema endüstrimizin olduğu ortada. sürekli dayatılan komedi filmleri,salya sümük gereksiz aşırı dramlar. yaz aşkı filmleri, kız isteme filmleri derken türk sineması kötü bir kısır döngüye gidiyor.
iş o kadar ileri gidiyor ki, yeteneği ve sanatı olan yönetmenler ve oyuncular değil, youtuberlar ve mankenler filmler yapıp roller alıyorlar. yetenekli ve iyi iş yapanlar kenara atılıp, topluma sürekli aynı şeyler ısıtılıp tekrar veriliyor.
toplumunda bunda etkisi var ama bu kadar kolay bu işten sıyrılamaz kimse. toplumun büyük bir kesimi varolan sinemayı eleştiriyor, kimse bu saçma komedi filmleri izleniyor diye toplumun genelini yargılamasın. kötü olan, yapım şirketlerinin küçük oynamaktan çıkıp cesurca işler yaparak büyük prodüksiyonlar yapmaması. hep ucuz maliyetle çok kazanmak bütün dert.
keşke kimse gitmese filmlerine.. ama gider durduramazsın, 82 milyonluk bir ülke burası illaki giden olur. bize düşen daha çok eleştirmek, daha çok yol göstermek ve daha çok tepki koymak. belki zamanla da olsa bir şeyler olmaya başlar.

1 cevap

0 oy
Izleyecek birşey bulamamak

Bunlara da göz atabilirsin

+4 oy
138 gösterim
+2 oy
150 gösterim
+4 oy
86 gösterim
+1 oy
106 gösterim
+6 oy
209 gösterim
22 Mayıs 2020 sed yazdı
...