+1 oy
Hayata dair
babanin olusturdugu istemdışı manevi baski nedeniyle oldukca cetrefilli bir istir. el terlemesi, arabayi istop ettirme, dikkatsiz surus gibi sorunlara yol acabilir çünkü hiçbi zaman babanın yanında rahat olunamaz, ki araba kullanmak için birincil şart rahat olmaktır zaten. ayrıca baba arabasına genellikle son derece değer veren bi insan olduğundan dolayı sürekli size müdahale ederek kaza yapmamanız için sizi gereksiz strese sokacak ve bu durumda öğrenme sürecinizi oldukça yavaşlatacaktır. zaten yan koltukta oturup tek elini el freninde tutan ve size talimatlar yağdıran biriyle araba kullanmak ne kadar hızlı öğrenilebilir ki..

7 Cevap

+3 oy
Bunu yapana kadar para verip kurs alın. Hiç olmazsa kendi kendinize arabayı kaçırıp boş arazide sürün. Yemin ediyorum manyak olursunuz. Her daim söylenen, bağıran birisi size fayda vermekten çok panik yaptırır. Kaç yaşına geldim hala babamın arabasını alıp markete dahi gitmekten imtina ederim.
+2 oy
Karadenizde in in in in in in in diye biten durum.
Bizzat yaşadığım durum
Kişisel algılama, her karadenizli bunu tadacak :)
+1 oy
Babadan araba dersi almak yerine gidip arkadaşların arabalarında yada kiralık araçlarda öğrenmek daha mantıklı , bir keresinde bayağı heveslendim piknikteyiz önümüzde kocaman boş arsa var bıraksa kendim gezip tur aticam illa bende senle gelicem dedi sürekli konuşuyor bağırıyor elim ayağım birbirine dolaştı bizim piknik yaptığımız yerde başka bir ailede nevalesini arsanın kenarına koymuş o heyecan ve stresle üstünden geçtim mi ben
Neyse bin tane özür falan ama insanların yiyeceklerini halletmisim olur mu yapacak bişey yok bizim mangalda pisirdiklerimizden onlara da verdik
Bu yazıyı olaki okursanız kusura bakmayın valla babam yüzünden oldu
0 oy
Bknz; sinir krizi geçirmek
0 oy
Sanırım cinsiyete göre değişiyor babanın sabrı ve öğreticiliği. Erkek çocuğuna karşı ne kadar sabırsız ve gergin direktifler varsa kızına bir o kadar sabırlı ve naif olabiliyor.
0 oy
Başlığın şöyle olması gerekiyordu;

-''Babanın araba kullanmayı öğretememesi''
0 oy
Direksiyonun başına ilk geçtiğimde nedense babam kesin söylenip kızacak psikolojisine bürünmüştüm. Hatta sakince söylediği şeylere bile tepkim istemsizce "tamam babacım neden kızıyorsun şimdi yapacağım bak" oluyordu. Oysa o ses tonunu bile yükseltmemişti. Ama ben yine de her ihtimale karşı aramızda kırgınlık olmasın diye kursa gidip orda öğrenmeyi düşünüyorum :)

Bunlara da göz atabilirsin

+2 oy
54 gösterim
+3 oy
33 gösterim
20 Mayıs 2020 Edebiyat tera yazdı
0 oy
74 gösterim
...