0 oy
Televizyon Dizileri
Su savaşları isimli belgeselde, sondaj vurularak suya hasret olan köylülerin mutluluklarından bayağı ağladığım hemen sonrasında -kurgu mu lan bunlar yoksa diye işkillendiğim bir süreç oldu bu konuda referanslı bilgiler varsa çok sevinirim. Yoksa her seferinde ağlayacağımı biliyorum. Çok iyi iş çünkü :) biri çıksın kurgu desin. Nerdeeee öyle yardımsever işini hakkıyla yapan stk lar desin :)

3 Cevap

0 oy
Kardeşim daha sadece başlığı gördüm aha dedim su savaşlarından bahsediyor kesin. Gerçekten yapmacıklık seziyorum. Öyle olduğuna kalıbımı basarım ama ispat edemem. Bir diğer yapmacık program sadece bir kere gördüm "Hayat Tamircisi". Satılıp kesilip yenmek için beslenen hayvanlardan sakat doğanlara yürüteç felan yapıyorlar. Kuzunun sahibi bütün gece uyuyamadım felan diyor tamamen gösteri amaçlı. Geçimini hayvanlardan sağlayan köylü bir adamın kuzum yürüyemiyor tüm gece sizi bekledim demesi mantık işi değil.
0 oy

düzenledi
Kurgu olsa süper olurdu ana hatları ile çalıntı yapımlar var TRT den daha özgün yapımlar daha bizden bişeyler bulabildiğimiz programlar bekliyorum sıkı bir tv takipçisi değilim bunu belirtmek isterim kısa bir parentez açıyorum (kurguyu genel anlamda negatif birşey gibi düşünüyoruz bence ama kurgu çok kıymetli birşey bugün inek beslemeyen biri süt içebiliyorsa :), isteklerimize;ilaç,giyecek,araç-gereç,sağlık,güvenlik  v.s. karşılığı mukabilinde ulaşabiliyorsak kurgucu insan beyinlerimize şükretmeliyiz. ) Bilincimizi bile kurgulayarak şekillendiriyoruz, saf gerçeklik en azından insan için konuşmak gerekirse gözle görülür birşey değil bence
–1 oy
Ağlama sakın. Her şey bir kurgudan ibaret.

Bunlara da göz atabilirsin

+3 oy
34 gösterim
Su
1 Nisan 2020 algebra yazdı
0 oy
58 gösterim
...