+1 oy
Hayata dair
Türkiye insanının bir olayı var mahallemizin esnafı, mahallemiz kavramı çok özel kavramdır o adamla her şey konuşulabilir, borç istenebilir, borç verilebilir evin anahtarı teslim edilir, emanet teslim edilebilir vs...

5 Cevap

+1 oy
Laz bakkal amca. Adresi sorabilirsiniz. Canı gönülden yardım eder. Çok konuşur, dürüst adamdır. Bazen meraklı olmasından sıkılıp, aşağı mahalleden ekmek aldığım doğrudur.
+1 oy
Sırf onlar kazansın diye manasız şeyler aldığım çok olmuştur küçük bütçemle
+1 oy
Biz büyürüz, onlar yaşlanır. Bol anılar birikir hafızalarda. Mahalle esnafının yokluğunda çocukluğumuzda ölür, çocukluk tatlarımızda..
+1 oy
Hiçbir resmi dayanağı olmayan defterine borcunu kaydedebilen güven abideleri. Kapitalizim yok etti o samimiyeti, bir güzel anı oldular artık.
+1 oy

yeniden gösterime açtı
Mahallemize ait olan her şey gibi, ev hissiyatı veren durum. Kendimi bildim bileli, paytak paytak yürümeye başladığımdan beri mahallenin bakkalı, kırtasiyecisi, fırını.. Bunların elinde büyüdüm ben. Hatta beni görüp "elimizde büyüdü bu" diyorlar. Hoş, mahalle bakkalımız kapitalizme dayanamayıp gitse de ve yerini, her mahallenin işgalcisi ŞOK marketler alsa da, şimdilik o marketi de mahalle bünyesine geçirip kasiyer ile komşu olmuş bulunmaktayız. Sanırım bu işin sırrı, mahallenin bağrına kabul etmediği hiçbir şeyin tutunamasında yatıyor. Çünkü ne dükkanlar ne esnaflar geldi bakkalımın yerine de, tutunamadı!

Bunlara da göz atabilirsin

...