0 oy
Felsefe
Roller biçilen roller, bazı eksiklikler hissettiriyor insanda . Bazı rollere bazı replikler verilmemiş çünkü. Bu ulaşılmaz olanlar insanı zedeler mi güçlü mü kılar?
Bu ulaşılmaz olan hayat rolündeki eksik repliklere karşı düşünceleriniz neler?

7 Cevap

+2 oy
Biçilen rollerde eksik replikler olmasaydı eğer herkese biçilen rol farklı olmazdı çünkü insan doyumsuz bir varlıktır her zaman bütün replikleri sahiplenecekti. Herkes bütün repliklere sahip olursa haliyle rollerin birbirinden farkı olmazdı.
+1 oy
Ooo felsefe mi var alırım bi dal:)
Bazı rollere bazı replikler verilmemiş demek kestirip atmak gibi  olmuş sanki biraz.
Herkese farklı roller biçildiği için bu roller değerli.
Ben şuna inanırım:Her insan eşit yaratılmamıştır ama her insan adaletli bir şekilde yaratılmıştır.Her insana eşit özellikler verilmemiştir fakat her insan da artı yönler ve eksi yönler vardır.Bizi tamamlayan insanlarla mutlu oluruz.İnsanlar arası sosyalliğin oluşmasını sağlayan da budur.
0 oy
Replikler eksik olmalı, yoksa özgürlükten bahsedemezdik. İnsan eksik olduğu için acı çeker, eksik olduğu için tamamlanmak vardır. Her şey zıttıyla var oluyor.
0 oy
Kader :)

Bir kitap vardı. Bu konuya yakın Şahane Hatalar isminde bir göz atabilirsiniz.
0 oy
evrendeki rolümün repliğini unuttum
0 oy
...taoizime göre, bu bir oyunmuş, farklı özellikleri birleştiren öz hayata her geldiğinde farklı bir rolü tecrübe ediyormuş...yani beğensek te beğenmesekte biz şu an olmak istediğimiz kişiyiz...hepimiz o rollerden geçeceğiz...

Bunlara da göz atabilirsin

+2 oy
156 gösterim
+2 oy
35 gösterim
+2 oy
41 gösterim
+3 oy
165 gösterim
...