+5 oy

yeniden açtı
Kitap okumak bağzılarımıza çok güç çok zor gelmektedir bu yüzden türkiyede kitap okuma alışkanlığı yok denecek kadar az. Kitap okumanın bağzı yararları şunlardır :
-Hayal gücümüz gelişir.
-Okumak bizi akıllı yapar.
-Hafızamızı geliştirir.
-Stresimizi azaltır.

16 Cevap

+3 oy
Çok haklısınız bu arada "bazı"
İyi yakalamışsın :)
Sinir olmak diyelim ona.
+2 oy
Hocam Çok güzel. Demişsiniz dilinize sağlık Gerçekten ülke olarak. Kitap Okuma oranımız Çok düşük.
İnşallah Yeni nesil Olarak Bir an önce kitap okuma alışkanlığımızı kazanırız Saygılar ..
+2 oy
Kelime hazinesini genişlettiği için kişinin kendini doğru ifade edebilmesine olanak sağlar. Tüm kitabı olmasa da, kitabın bir bölümünü dışınızdan okursanız, diksiyonunuzu geliştirir. Farklı görüşlere olan tahammülünüzü arttırır, yeni pencerelerden bakabilmenizi sağlar. Eğer elinizdeki kitap bir roman ise farklı karakterler ve farklı deneyimlere yakından şahit olduğunuz için birebir deneyimlemeden bile tecrübe kazanabilirsiniz.
+2 oy
Nasıl yemek yerken damağınız tat alıyorsa. Bir süre sonra beyniniz de böyle zevk almaya başlıyor. Beynin yakıtı kelimeler. Güzel ve sabır isteyen bir eylem.
+2 oy
Nasıl ki çocukken yediğimiz yemekler şu an ki vücudumuzun bir parçasıysa düşüncelerimizin veya en azından düşünme becerilerimizin bir temeli de küçükken okuduğumuz kitapların parçalarıdır.
Anlık olarak faydasını görmek  nâmümkün olsa da uzun vâde de ince,güzel düşünmemizin,güzel konuşmamızın   bir parçası olacaktır.
Teşbihte hata olmaz derler.Kitap okumanın faydalarını gram altın yatırımına benzetebiliriz.Kısa vadede bi faydasını görmüyor olabilirsin ama uzun vadede yüzünü güldürecektir
+1 oy
Çok hoş bir paylaşım umarım genç nesile kitap okuma alışkanlığına en erken bir vakitte başlarız
+1 oy
Kendine doğru çıkılan bir yolculuktur. Ne kadar çok okursan o kadar tanırsın kendini hatta iletişimde olduğun insanları.
Kitap okumak alışkanlıkların en güzelidir tüm çevrene bulaştırmak gerekir.
+1 oy
Perspektif bir bakış açısı kazanmak için mutlaka kitap okumalıyız diye  düşünüyorum.
+1 oy
Daha nice yararları var bir bilseler...
+1 oy
Empati kurabilme yeteneğimiz artar ve etrafımızdaki insanlara anlayış gösterebiliriz.
+1 oy
Haklısınız ama şu bazı yı görmezden gelemiyorum :))
0 oy
Biz değil miyiz içinde bulunduğumuz durumlardan sıkılan, kaçmak için bir yerler arayan. Alın işte fırsat! Yepyeni bir dünya, yepyeni bir fırsat. Bir kitap, ulaşamayacağını düşündüğün birçok şeye bedel. Yani benim için öyle en azından.  Öğretiyor, geliştiriyor evet ama en sevdiğim yanı da kafamda şimşekler çaktırması. O ne be öyle demeyin, oluyor öyle jfhrh Kitaplar sayesinde ayıldığım çok oldu, bazen aradığın o sihir kitaptaki bir kelimede gizli.  Okuyun kardeşlerim ! ❤️
0 oy
Güzel tespit ha bu arada Kusura bakmayın biraz.
Kelimelerinin doğru yazılışına tikim var
Bazı kaçmadı gözden ama tebrikler güzel görüş :)
0 oy
İnanın sadece şunu demek istiyorum “Cahillik”
Ortadan kalkıyor ...
0 oy
...kitap okumanın en önemli faydalarından biri...bir konu hakkında kafanız karıştığında...o konu hakkında tecrübe sahibi bir insanla muhbbet ediyor olmanızdır...konu hakkında hiçbir fikri olmayıp sizi hiçbir çözüme ulaştırmayacak biriyle  konuşmak yerine gidin o konu hakkında en temel kaynağı bulup okuyun bence...

Bunlara da göz atabilirsin

+4 oy
135 gösterim
+1 oy
122 gösterim
+1 oy
75 gösterim
...