+2 oy
Hayata dair
İş yerlerinde bir çok kes mobbinge maruz kalıyoruz.Bir çok yönden ruhsal dengemiz bozuluyor.İş yerinde çoğunlukla her denileni yapar bir haldeyiz.Ama yine de insanlar herkesin yanında seni rencide edecek şeyler yapıyorlar.Elinden gelenin hep fazlasını yapıyorsun.Ama bir türlü Ne mutlu oluyorsun, nedebir başka bişey.
Bir zaman Sonra ruhsal dengenizde bir nebze kötü oluyor.Hayata karamsarlığınız artıyor, belki de özgüveninizi yitiriyorsunuz.İşte buna iş yerinde mobbing  denir.İş yerinde bu gibi şeylere maruz kalmamak içinse, işinizden fazlasını yapmayın ve fazlasıyla sessiz olmayın.Hakkınızı haklı olduğunuz durumlarda savunun.Hayata dair konularla sizlerleyiz hep arkanızdayız...

4 Cevap

+1 oy
Böyle konularda çalışma bakanlığı ve işkur kesinlikle çalışanın yanında. Valla biraz tuhaf geliyor ama çalışanın yanında. o yüzden eğer mobbing altında olduğunuzu düşünüyorsanız. Hiç çekinmeden bunu ilgili kuruma bildirin. anında sizinle ilgileniyorlar. En azından gözleri işverenin üzerinde olacak.
+1 oy
Size mobbing mi yaptılar. Bunu yapan eksiktir inanın. Asla kendinizi değersiz hissetmeyin. Sabırla bekleyin kendisi es verecektir. Korkmayın korkan o olacak. Tecrübe ile sabit.
0 oy
Susmayın bunu ifade edin. Saklamayın, aman şöyle derler böyle derler demeyin herkes duysun. Hayata küsecek bir şey değil bu. Olmamalı.
0 oy
Buna maruz kaldığımızda yapmamız gerekenler için muhtaç olduğumuz kudret ,Nesimi’nin asil mısrasında mevcuttur.

Bunlara da göz atabilirsin

+2 oy
82 gösterim
0 oy
40 gösterim
17 Nisan 2020 Hayata dair OralŞeyma yazdı
...