+3 oy
Toplumsal tahlil
Netflix'in yeni yapımı olan aşk 101 dizisindeki bir karakterin eş cinsel olması dedikodularının üzerine, insanlar linç edercesine buna karşı çıkan tweetler atmaya başlıyor ve RTÜK "gözümüz üzerlerinde" diyor. Hayır yani anlamadığım bir çok yabancı dizide bu durum var ve Türkler tarafından da izleniyor. Ayrıca Kerimcan'ı bile takip eden bir çok insan tanıyorum.

4 Cevap

+3 oy
Benimde anlamadığım eşcinsellik seni rahatsız ediyorsa neden netflix kullanmaya devam ediyorsun? Tezatlar toplumuyuz maalesef.
+2 oy
Eleştirel düşünememe hastalığımız var bu yüzden linç kültürü de yaygın maalesef
+1 oy
Bizim millet eşcinsel dedin mi travesti dönme dedin mi ahlak bekçisi kesilir fakat ne hikmetse köşe başlarında müşterisi hiç eksik olmayan da bunlar. Arz talep dengesi. Demek ki ters giden bir şeyler var toplumda. Söylediği ile yaptığı şeyler birbirini tutmuyor.
0 oy
Şahsen beni rahatsız eden tarihsel bir isim göndermesi. Eşcinsel karakterlerin olması elbette doğal toplumda yer edinen insanlar ve varlığı kabul edilmelidir. Ama tarihimizde önemli yer edinmiş ve son zamanlarda o noktaya vurgu yapılmaya başlanan Osman isminin olması beni de düşündürdü ve rahatsız etti.  Yani Osman isminin imgesel gönderimler içerdiğini düşündürmesi beni rahatsız etti.
O farklı bir konu tabi.

Bunlara da göz atabilirsin

+1 oy
63 gösterim
+1 oy
59 gösterim
+3 oy
130 gösterim
+1 oy
61 gösterim
26 Mayıs 2020 Sinema namaviga yazdı
...