+3 oy
Finans & ekonomi
Çoğu insanın kumar zannettiği şeydir borsada hisse senedi almak. esasında borsada yatırım yapmak adı üstünde yatırımdır. gerçek hayatta nasıl ki bir şirkete ortak olabiliyorsunuz, burada da mantık aynı. şirket hisseleri satın alarak şirketlere belli paylarla ortaklık yapıyorsunuz. fakat bazı tezcanlılar gibi girip milyoner olma hayali kuruyorsanız borsa bunun yeri değil. fakat şu notu düşelim; borsada spekülasyon yaparak zengin olma hayali kuranlar kumar oynamış oluyorlar. doğal olarakta kaybediyorlar yatırımlarını.

Kulaktan dolma bilgilerle hisse senedi satın alıyorsanız, tüyo kelimeleriyle işi ciddiyetsiz olarak değerlendirip işlem yapıyorsanız bu da bir kumardır. tüyo nedir? iddia kuponu mu bu?
Borsada yatırım yapmak araştırma, analiz ister. en basitinden aldığın şirket hissesinin sahibini bilmen gerekir. cirosunu, bilançosunu incelemen gerekir. ama bunlara kulak tıkayıp eniştenden aldığın tüyoyla ne iş yaptığını bilmediğin bir şirketin hisse senedini alırsan, yarın sirkelendiğinde de borsa kumar deme.

3 Cevap

+1 oy
hisse senedi alırken mahalle bakkalına ortak olacak kadar özen göstermeyenler borsa için 'borsa oynamak' tabirini kullanıyorlar. borsa oynanmaz, borsa yatırım yeridir. iş yapılıyor orada.
0 oy
Çok dikkatli analiz ve gerçekçilik içermeli. Hemen zengin olma havalarına giren bir çok kişinin birikimleri uçtu. Büyük sözü dinlemek sart.
0 oy
Çok iyi takip edilip bilgi sahibi olmadan girilmemeli lakin bu konuda bilgisi olan ve burada yatırım yapanların çok güzel sonuclar elde ettiğini , kulaktan dolma bilgilerle bu mecraya girenlerin de çok büyük paralar batirdigini görüp duyduğumuz yer.
Bilgisi ve tecrübesi olanlardan öğrenip zaman içinde küçük adımlarla  dahil olmak istediğim yatırım şekli

Bunlara da göz atabilirsin

+7 oy
84 gösterim
+2 oy
122 gösterim
24 Temmuz 2020 sed yazdı
...