+2 oy
Hayata dair
“Aslında o kadar önemli biri olmadığımız ortaya çıktığında neden üzülüyoruz ki? Bunu temel bir aydınlanma hali olarak ele alabilirsek daha iyi olmaz mı? İnanmak dediğimiz şey sonuçta insanın içinde başlattığı bir eylemdir. Ve güzelliğe, aşka inanmak kadar aydınlığa da inanmak, hazır olmak gerekir.”- Ahlat Ağacı

2 Cevap

+2 oy
aslında o kadar(hayal gücünün sınırına kadar) önemli biri olmadığını anlamak ama birileri için önemli olduğunu/olabileceğini fark etmek ve bu farkındalığın hayal gücünün sınırlarını aşabileceğini düşünmek de bir aydınlanma hali olabilir.
Kızı tarafından kahraman olarak görülen bir baba olmak ben şöyle önemliyim böyle kudretliyim diye böbürlenen fakat kimse tarafından aslında önemsenmeyen birisi olmaktan daha iyidir kanaatindeyim. Çok güzel özetlemişsiniz durumu.
+1 oy
Geçmişte çok büyük idealleri olan kendini çok önemli gören bir insandım. Kudretimin her şeye yeteceğini zanneder kendimi büyük yerlere gelmek için inanılmaz derecede zorlardım. Vaktinde teslim olmak zaferdir diyerek ne zaman vazgeçtim. Kendiliğinden bazı sıkıntılarım ortadan kalkmış bulundu. Kabullenmek zor oldu kabul ediyorum fakat asıl gizem basitlikte saklıymış şimdi anlıyorum.

Bunlara da göz atabilirsin

+1 oy
51 gösterim
+1 oy
73 gösterim
+3 oy
60 gösterim
19 Mayıs 2020 Televizyon Seckin but why yazdı
+6 oy
106 gösterim
...