+4 oy
Az önce ekşi sözlüğe girdim arvenah başlığını açtım, başlığın entry'si olumlu ama takip eden iki olumsuz yorum yapmışlar. Çok üzüldüm bu iki yorumu görünce, yani durup o iki yoruma bakakaldım açıkçası yanlış olan ne diye.
"copy+paste hayatını muhtemelen 1 sene sonra 404 hatasıyla taçlandıracak sözlük klonu."
"instagramda reklam vermişler. çok başarısız."
gibi yorumlar yapmışlar. Çok üzüldüm, çünkü severek takip ettiğim bir platformda böyle bahsedilmesi ağır geldi.
Sadece bu üzüntümü sizinle paylaşmak istedim.

10 Cevap

+4 oy
(bkz: Eğme başını kral tacın düşmesin)
+3 oy
Kötü yorum yapanların neye göre yaptıklarını bilemicem ama burası 20 yıllık bir eksisozluk değil. belki aylar oldu kurulalı ve günden güne kendini gelistiren günden güne yükselen bir site olacağına eminim insanların gecesini gündüzünü verdiği emeklerine, biraz ahlak sahibiyseniz saygı duyar ve sadece eksik olan taraflarını düzgün bir şekilde yorumlarsiniz.
+3 oy
Neye göre kime göre diye sorulması gerekendir
Arvenah yeni bir site  bildiğim kadarıyla tabiiki eksiklikleri olacaktır ama bu gelişmeyeceği anlamına gelmez
Çok daha iyi olacaktır umarım
+3 oy
meyve verecek ağaç hep taşlanır
yaşlılar mazur görmek lazım he diyip geçelim
+2 oy
Eleştiri yiğidin kamçısıdır sözünü burada uyduruyor ve armağan ediyorum, burası birine benzemeye çalışmıyor biri olmaya çalışıyor bunu unutmayalım ve bir iki eleştiride yıkılmakta neyin nesi ??
+2 oy
Yaptıkları şey sadece buraya kötüleyerek bir platformu daha eksiltmek. Ne yazık ki bizim amacımız üzüm yemek bağcı dövmek değil. Bu sebepten Arvenah üyeleri olarak biz katılımlarımıza daha hızlı bir şekilde devam  edeceğiz ve düşüncelerinin yanlışlıklarını göstereceğiz.
+2 oy

düzenledi
Öncelikle böyle bir internet girişimi yapıyorsan, her türlü eleştiriye açık olman gerekiyor. Her eleştiriyi yapıcı bir şekilde üzerine almalısın. Genel olarak ekşi sözlük formatında çok sözlük sitesi var.  En yakın tarihi olan instela sözlük için bile yıllar önce aynı eleştirileri yaptılar. "Sözlüğün çakması", resimli sözlük", İnci ile ekşi arasında kalan sözlük" gibi yorumlar.

Bugün instela sözlük'ün hiti tartışılır ama kalitesi İnci sözlük'ten daha iyi. Yıllar geçtikçe instela sözlük oturdu ve kemik bir yazar kalitesine kavuştu. İlk başlarda köyü eleştiri almak çok normal, formatlar birbirine çok yakın. Kopya gibi algılanması da normal ama önemli olan yazar ve içerik kalitesi. Ekşi sözlük'ü Sözlük yapan açıkçası iyi yazarları. O iyi yazarlarda zamanla  gelir ya da burada gelişir.  Arvenah hakkında kötü yorum yapanların ne gibi bir başarısı var. Okuyun başka yazılarını. Çokta takma derim.

Bu kadar yeni bir site için eleştiri çok doğal. Hazır bu başlıkta yakalamışken bir de cevapların yanındaki profil fotolarının kalkması ve ikonların düzene girmesi güzel olmuş. :) İşte bu şekilde, bahsetmek istediğim:, kervan yolda düzülür. Kötü yorumlarda olacak illaki, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Yorumlandıkça insanlar merak edip siteyi ziyaret edecekler.
Ben 3 tane internet girişimi batırdım.  Çünkü, etrafımdakiler hep iyi şeyler söylediler. Kimse kötü yorum yapmadı. Kimse eleştirmedi. Her eleştiri bir tecrübe. Demek ki, formatta bir takım değişiklikler ya da yenilikler gerekiyor. bu da sizin bileceğiniz iş. Ya da arvenah kendi kendine zamanla kendi formatını oluşturur.
Kesinlikle öyle, hataları örtmek başarısızlığa itiyor.
0 oy
K A T I L M I Y O R U M
0 oy
olur öyle
0 oy
Niye üzülüyon babanın şirketi mi

Bunlara da göz atabilirsin

+3 oy
209 gösterim
+4 oy
45 gösterim
25 Mart 2020 halil yazdı
+10 oy
327 gösterim
0 oy
64 gösterim
8 Ağustos 2020 sed yazdı
...