+10 oy
İnternet sitesi
yeniden kategorilendirdi

Yazılan çizilen fikirler üzerine bir platform. Eskiden kendisini bildiğimiz sözlük zannediyordum isminden dolayı sonra kullanınca işlerin farklı olduğunu gördüm. entry'ler var. başlıklar var ve her başlıkta zamanla biriken bir sürü cevap var. 99 senesinden başlıyor bazı cevaplar başlıklar.

Gerçekten Türkiye'de ki internet tarihi için bir kilometre taşı ekşi sözlük . Ne ararsan var yok yok bir milyoncu misali ne arasan buluyosun öyle ya da böyle çıkıyor. Google'da birşey ararken karşınıza çıkması kuvvetle muhtemel ekşi sözlük sonuçlarının, dedim ya ne ararsan var.
Benim en çok dikkatimi çeken şey eski yazarların gerçekten sağlam bir birikime sahip olduğu. Çok iyi yazmışlar ve hepsi acayip okunası geliyor insana, bazen bir konu hakkında ne yazmışlar diye mutlaka girip okuyorum eskilere kadar ne bulursam. O senelerde neler düşünülmüş, ne öngörülerde bulunulmuş vs bunları okuyabilmek harika bir olay. 
Şu an çok fazla yazar alımı yapıldıktan sonraki dönemi beğenmeyenler var, evet eskiye oranla seviye düşmüş gibi görünüyor. Fakat sonsuza kadar da ilk yazarların yazacak hali de yok. İlla ki yeniler de üye olacak. Genelde kimse ismini kullanmıyor benim gördüğüm kadarıyla, nickleriyle takılıyor herkes, ayrıca yazan kişi bahsetmedikçe bir fikrinizde oluşmuyor yazarla alakalı. Ama bu bence daha rahat yazmalarının da önünü açıyor gibi bana göre.
Bir dönem baya eleştiri odağı olmuştu ekşi, baya iftirada atılmıştı üstüne iyi hatırlarım ama kuru düşmanlığın hiçbir faydası yok. Evet olmaması gerekipte varolan yazarlar var, zarar veren ve toplum değeri nedir bilmeyen, klavye arkasından rahat rahat sallayan yazarlar da var. Ama bu platformun kötü olduğunu göstermez. Olması gereken nedir? Fikre fikir mücadele.


ekşi sözlüğün logosu


 

2 Cevap

+1 oy
Google'da ne zaman bir şey arasam illa ki ekşi sözlükte başlığı açılmış oluyor, ta eski zamanlardan o günlerde insanlar ne düşünmüş diye bakabiliyorsun. Ayrıca yazarlarda genel itibariyle geriye gittikçe daha kültürlü insanlar, bugün için aynısını söyleyemem
+1 oy
güzel bir kaynaktır ekşi sözlük, 99 ların gençlerinin fikirlerini okumak, dinledikleri müzikleri, o gün ki akımları birebir öğrenmek kesinlikle muazzam bir olay. ekşi sözlük kültleşmiş bir platformdur internet dünyasında, bazı entryleri duvara asmalıktır.

Bunlara da göz atabilirsin

+4 oy
37 gösterim
25 Mart 2020 halil yazdı
0 oy
93 gösterim
+3 oy
184 gösterim
+1 oy
147 gösterim
19 Haziran 2020 Çocukluğuna İnin yazdı
...