+2 oy
Kendini çok büyükmüş gibi hissetmene sebep olan bu olay bazen altından kalkamayacağın sorumluluklarır da doğuruyor. Ee ne demişler sonuçta : ön teker nerden gider arka da onu takip edermiş.

2 Cevap

+2 oy
bir nevi süper kahraman gibi hissettirir. kardeşinin yanında yürüyüşün bile değişir. tecrübelerinle yönlendirmeye ve öğretmeye gayret gösterirken bir de bakarsın ki aslında bu kutsal görev sayesinde çok şey öğrenmişsin(dinleme becerilerin ve sabrın ilerleme kaydetmiştir:)
+2 oy
zor iş dostum, zor :d Yaşça büyük oldugundan (hele ki aradaki yaş farkı fazlaysa bu durum daha da belirgindir , bir de araya mini bir kuşak farkı girmesi gibi bir durum söz konusu olur ) sürekli olgunluk gösteren taraf abla/abi olur ve bu yaşça küçük olanı ister istemez farkında olmada şımartır . Her haltın senin üstüne kalması , bir nane yediginde her ne kadar basta sinirensen de sonra üzldügünü görünce kendi geçmişine gidip yüreginden gelen cız sesleri eşliginde  ebeveyne karşı koruman , özellikle küçük yaşlardaysa maddi manevi sürekli zarar vermesi vs... (en sık karşılaştıgım dövüşme esnasında gözlügünü kırmasıdır , bazı durumlarda kafanı falan da kırabiliyor tabi unutmayalım) ama yine de hoş duygydur yani . Bir de kim ne dere desin şu bir gerçek ki abla/abi lere hakettigi deger verilmiyor abi. Açık ve net . Anne - baba kadar olmasa da tabi gerçekten büyük emekler veriliyor :d herkes bilir anneler günü , babalar günü . Bizim günümüz niye adam akıllı kutlanmıyor ya bkz(hakkın yenilmiş gibi hisedilmesi)
Büyük kardeş günü hayırlı uğurlu olsun 2 Aralık

Bunlara da göz atabilirsin

+1 oy
260 gösterim
+2 oy
76 gösterim
28 Ekim 2020 sed yazdı
+3 oy
100 gösterim
18 Mayıs 2020 Seckin but why yazdı
+1 oy
61 gösterim
8 Aralık 2020 Zeyn yazdı
0 oy
68 gösterim
...