+2 oy
Devamını tamamlamakta özgürsünüz

8 Cevap

+4 oy
Uçacak.
Çünkü ben katıldım.Ben katıldıysam çok değerli bir uygulama ve site olacak demektir
Şah olarak sana reis rütbesi veriyorum diyosun yani:)
Oo bu da olur :)
+2 oy

düzenledi
Sözlük formatı ya da sözlük formatına yakın platformlarda, o platformu sürdürüşlebilir yapan en önemli unsun içerik üreticileri yani yazarlarıdır.
Arvenah'ı keşfettikten sonra büyük bir heyecanla takibe aldım ve sitenin daha iyi yerlere gelebilmesi için, naçizane bir yazar olarak elimden geldiğince yardımcı oldum. Olmaya da çalışıyorum. Uzun zamandır sadece gözlem yapmakla yetinebiliyorum.

Gün geçtikçe siteye kayıt olanlar ve etkileşim sağlayanları görmek çok güzel. Arvenah'ın büyüdüğünü hemen hemen ilk başlardan canlı canlı seyretmek güzel birşey.

Ancak..
Her güzel şeyin yanında maalesef olumsuz durumlarda gözlemliyorum. Arvenah'ı diğer formatlardan ayıran ve diğerlerinin bir adım önüne çıkaran en büyük özelliği herkesin yazar olup özgürce ve kısıtlama olmadan başlık açabilmesi. Ve akabinde bilgilenmek için soru sorabilmesi.

İşte tam bu noktada bazı olumsuzluklar öngörüyorum.
Gerçekten bazen alakasız ve format ile uzaktan yakından alakası olmayan başlıklar açılıyor.
Başlık açılırken biraz dil kurallarına uyulsa ve ezbere şeyler yazılmasa, gündeme de dair içerikler daha çok konuşulsa çok daha kaliteli bir gelişim süreci olacağına inanıyorum.
Türkçe'nin en azından başlık açılırken düzenli kullanılması format açısından daha iyi olur. Özgün ve ezber olmayan başlıklar her zaman daha faydalı olur.
Burada gözlemlediğim şey, herkesin hep olumlu şeyler söylemesi.bu biraz sorunlu bir durum.
Eğer bu sitede gördüğümüz olumsuz şeyler varsa durup söylemek lazım. Sitenin geleceği açısından bu dile getirilmelidir.

Kısacası toparlamak gerekirse, arvenah'ı bir yıl sonra daha canlı, daha kaliteli ve daha faydalı bir yerde görmek istiyorsak, en başta iş yazar arkadaşlarımıza düşüyor. Burada güzel bir topluluk oluştuğunu gözlemliyorum ve bunun zamanla daha genişleyeceğine inanıyorum.

Herkesin de bayramını içten dileklerimle kutluyorum.
Tamamen katılıyorum. Ara formatta bir yer düşünüldüğünde bahsedilen bu ayarı yapmak çok daha zor oluyor. Bu konuda ne yapılabilecek ben de merakla bekliyorum. Şu anda günlük olarak takip ediyorum ama üstü kapalı bahsedilen çekincelere aynen ben de katıldım.
Böyle ara formatlarda sistemin oluşması ve oturması için uzunca bir zaman gerekiyor. Bekleyip görelim.
+2 oy
füzeeee. kendisinin büyümesi için elimden geleni yapıcam
+1 oy
Geliştirilmesi gereken özellikleri geliştirildikten sonra bir sözlük durumundan çıkıp daha çok bir sosyal paylaşım sitesi olma yolunda gidiyormuş gibi bir hissiyat var içimde... (Görüntüden daha ziyade içinden geçenleri rahatça yazabileceğin bir sosyal paylaşımdan bahsediyorum.)
0 oy
Çok renkli, çok özgür düşünceli ve bilgilendirici bir platform olur umarım
0 oy
Yeni ekin için dibi yakılmış buğday tarlası olmaz umarım. Buralar hep tarla olmuş demek istemem.
0 oy
Gün ola harman ola ;)
0 oy
İlk başlık 11 Ocakta açılmış ve şu anda yazar sayısı 273. Yani neredeyse 4.5-5 ayda 273 kişiye ulaşılmış. Hemen bir oran orantı yaparsak.. 12 ayda 711 yazara ulaşacağımız sonucuna varabiliriz. (Tabii daha fazlası da olabilir) 711 yazar demek bi o kadar farklı düşünce yapısı ve karakter demek. Açılabilecek başlıkların zenginliği ve yanıtların kalitesini hayal etmek aslında hiçte zor değil :)

Bunlara da göz atabilirsin

+8 oy
442 gösterim
+3 oy
188 gösterim
+3 oy
45 gösterim
+1 oy
33 gösterim
...