+5 oy

düzenledi

2020'de başlayan corona virüsünün insanları etkisine alıp sonucunda hayati tehditler saçan bu yaramaz hastalığın hala kollarını bağlayamayan insanoğlu, engelleme yoluna doğru koşarken vefat eden vatandaşları yakma kararı alması gibi üzücü bir hadisede ülkemizde, yıllar geçsede belkide hala tespit edilememiş. İnternet sayfalarında kaos yaratan tarafgirlik 'benden değilse kötüdür' zenofobik rahatsızlığımızın farkında değiliz belkide.

Laik seküler geçinen bazı insanların, özgürlük naraları atıp iş onun tarafgirin'e gelince birden o ilkeyi ayaklarının altına alması neticesinde muhafazakar güruhun kanında dolaşmaya başlayan bir virüsdür zenofobi.

Diğer taraftan sözde İslam barış deyip, kan döküp kafa kesen, kalbini görmeden açık kadına kafir diyenlerin olduğu bir anda da, burdan görünen karşı kesime bulaşıyor bu rahatsızlık.

Sonuç ise birkaç kendini bilmezin yaptığı hatalar sonucunda 'işte görüyor musun bunların hepsi böyle' deyip kendin de bulunan bu virüsü kasten herkese bulaştırıp, sonunda toplu bir insan tarafgirlik katliamı yapmış oluyoruz.

Fikir ve inançlarımızda değil, uslubumuzda ılımlı olduğumuzda kazanacağız.

2 Cevap

0 oy
başlığı görünce fiziksel bir virüs zannettim, aydınlanmış olduk. Tabi nihayetinde bu da büyük bir virüs maalesef
0 oy
Bizleri birbirine düşüren rahatsızlık üslubumuz. Çok doğru

Bunlara da göz atabilirsin

+3 oy
80 gösterim
+2 oy
146 gösterim
+10 oy
176 gösterim
...