+3 oy
Televizyon Dizileri
Bazıları tepki gösteriyor, bu dizi de Türkleri işkenceci gösteriyor diye ancak;
Adam işini iyi yapan, dünyanın öbür ucundan iş alan bir profesyonel ve bir kişi. Dizide Türkler işkenceci demiyor, Osman adında bir Türk diyor. Diziyi ben çok sevsemde sonuçta bir avuç hırsızım macerasını anlatıyor. Yani dizi tamamen kanunsuzların kahraman olduğu bir kurguya sahipken işkenceyide bir Türk’ün yapmasına  takılmak saçma geliyor. Her dizide birileri hırsız, katil, fahişe rolünü canlandırıyor sonuçta...

2 Cevap

+1 oy
Ilk sezonu izliyorum henüz denk gelmedim bu arkadaşa
+1 oy
Osman karakterine takılmamak milli duygulardan biraz uzaksınız demektir. Dizide Osman profesyonel bir kişi olarak görülmesi değil de ORTA DOĞU'da emperyalistlerin işkence maşalığı yapan bir isim. Ve ismi de OSMAN. Osman olması zaten ayrı bir düşünülmesi gereken husus. Ki dizinin genelinde İspanya milis güçleri emperyalizmi tamamen temsil ediyor. Osman bir algı operasyonunun ürünüdür. Dünyaya ve bizlere empoze etmek için gösterilmiş bir sahnedir. 
Mill duygulardan biraz uzak olabilirim, özelliklede sırtından aleni hançerleyenler varken, bu bana kötü baktı diye yaygara koparmayacak kadar. Açık açık savaş  açan Rus, öz kardeşimi katleden Çin, her fırsatta sırtımdan vuran Amerika, dünyanın dört yanında kuyumu kazan Ermeni, kıçında donu kalmamış eline hançer almış bekleyen Yunan, Sarhoşun görmeyeceği rüyayı gören Rum ve sayamadığım gerisi dururken; hırsızları kahraman gösteren bir dizi beni ister katil göstersin ister işkenceci.

Bunlara da göz atabilirsin

0 oy
17 gösterim
5 Aralık 2020 Tarih arya yazdı
+2 oy
40 gösterim
0 oy
39 gösterim
0 oy
21 gösterim
1 Mart 2020 Spor redB yazdı
...