+4 oy
Sinema

Amerikan sosyal yaşamını çok ağır bir biçimde eleştiren film. Yapay ilişkiler, samimiyetsizleşen topluluklar ve kopuk aile yaşamı.
21 yıllık bir film için muazzam bir portre.

dikkat spoiler içerir.
Kevin Spacey rolünün hakkını vermiş, fakat filmde yönetmenin esintileri de çok fazla hissediliyor.
Açıkçası kadın vücudunu bu kadar teşhir ederek bir yere varmak pek bana göre değil o yüzden doğru dürüst kimseye izlemesinide tavsiye edemiyorum.
Kevin Spacey'in canlandırdığı yaşı geçmiş olmasına rağmen genç hissetmeye çalışan ve öyle davranan adam portresi başta bizi kendisinden tiksindirse de filmin sonuna doğru kendisi baya bir mahsumlaşıyor tabiri caizse. Hatta bir anda sistem eleştirisi olup bitiyor karşımızda.
Karısı da tamamen zıt bir portre. Tamamen büyüklük evhamı ve ihtişam hastalığı, işinde başarılı olmak için herşeyi yapan insan modeli, para delisi.
Kızları da buna paralel tamamen aile sevgisinden kopuk kendi başına bir tip. Anne ve babasından nefret eden bir evlat modeli.
Komşunun oğlu ise bence bir çok kişiyi dolduruyor içsel olarak. İşini bilen tuhaf tipler vardır hayatta, zerre insanlık göstergesi yoktur ama ne yaptığını bilir, senin bile yapamadıklarını yapar ve sende bu bile kazanıyor ben ne haldeyim dersin işte o tip.
İhtirasların ve kopuk bağların nerelere kadar sürükleyeceğini gösteren eşsiz bir yapım, izledikten sonra bir çok şeyi sorgulatıyor.

1 cevap

0 oy

İzlediğim akşamı hatırlarım, çok tuhaf hissetmiştim film bittiğinde. spoiler Hele ki Lester'in kendini anlatması ve öldükten sonra da herşeyi anlatmaya devam etmesi acayip farklı gelmişti bana, babasını ölü gören kızında zerre üzülmemesi yuh dedirtmişti.

Bunlara da göz atabilirsin

+2 oy
25 gösterim
+2 oy
48 gösterim
0 oy
74 gösterim
29 Eylül 2020 Sinema halil yazdı
0 oy
37 gösterim
0 oy
48 gösterim
7 Temmuz 2020 Sinema Baron Von Tiger yazdı
...