+2 oy
Televizyon Dizileri
Dizi Deborah Feldman'nın 2012 yılında kendi yaşadıklarını anlattığı Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots adlı kitaptan uyarlanmış.
Katı kuralları olan bir Cemaatten, görücü usulü yaptığı evlilikten kaçan ve kendi hayatını kurma mücadelesini konu alan bir dizi.

2 Cevap

+2 oy
Netflix'in orijinal biyografi mini dizisi.
Amerika'nın modern şehrinde yaşayan Macaristan'dan göç eden yahudi cemaatinin üyesi olan küçük bir kızı anlatan mini bir dizi.

Teknoloji ile tamamen bağlantısını koparmış bir cemaatin içinde yaşamaya çalışan, ama bu yobazlığa dayanamayan özgür bir kızın hikayesi.

Diziyi izlerken insan gerçekten hayret ediyor. Amerika'da yaşayan bu cemaatten insanların çoğu ingilizce bilmiyor. Android telefon kullanmıyor. İnternet kullanmıyor. Resmen Amerika'nın ortasında dünyadan izole olmuş bir topluluk var. Cemaatten kimse ayrılmasın diye, ne internet kullandırılıyor ne de ingilizce öğrenilmesine izin veriliyor.

İnsanlar bu cemaatten çıkarmıyorlar, çıkmaya çalışanları  Tehdit ediyorlar. Ve Amerikan polisi bunu görmezden geliyor.

Diziyi tavsiye ederim. Netflix'te bu aralar bu cemaat ile alâkalı çok belgesel ve dizi var. Bu hukuk tanımayan cemaate  karşı ciddi ciddi ses çıkarmaya başladıklarını gösteriyor.

Dip not:  bu cemaat sadece Amerika'da yaşıyor. Diğer Yahudiler ile karıştırılmaması lazım.
0 oy
Bunu izleyen bir güruhun, müslüman kızlarında böyle olduğunu düşünmesine sebep olacak olan dizi.

Bunlara da göz atabilirsin

...