+2 oy
Derin tartışmalar
Sadece aşkla alakalı değil bu başlık. Travma şok nasıl unutuyor, nasıl devam ediyoruz?

6 Cevap

+2 oy
Allah'ın insana en büyük nimetlerinden biri  kanımca alışma nimeti. Unutmuyorsun ama alışıyorsun.
+2 oy
Aslında unutmuyorsun öteliyorsun yada bastiriyorsun ama bir yerlerde izi kaliyor sen farkında bile olmadan apansız çıkı veriyor karşına , ya gördüğün birinde ya duyduğun bir kelimede veya bir kokuda unuttuğunu hatırlamadığını gün gibi koyuyor önüne vesselam.
+2 oy
Unutmak; artık acıyı hissetmemektir demiş Sigmund Freud. Çünkü yapılanları zihinsel olarak unutmak fizik kurallarına göre mümkün değildir.
+2 oy
Unutmanın formülünü kardeşimden (7) aldım arkadaşlar. Bir dilim ekmeğe çikolata sürüyoruz. Dileyen yanında süt de içebilirmiş. Ekmeğimizi yedikten hemen sonra uyumamız gerekiyormuş. Olayın kilit noktası hemen uyumakmış. Bu akşam deneyeceğim bakalım. Ezber yapmak için beynimde boş 128 GBlık yere ihtiyacım var.
Kardeşiniz haklı.
+2 oy
İnsan umursamadığı şeyleri unutur.
doğum günleri gibi
+1 oy
"Tekrar edilmeyen her şey unutulmaya mahkumdur, ezber dahi olsa."demişti bir hocam bu ilkeyi sadece ders konusunda değil de hayatada vuracak olursak tekrar edilmeyen her isim ezberlenilen her olay ve yaşantılar zihinde tekrar döndürülmedikçe bunlar da unutulacaktır.(şayet size kendisini devamlı hatırlatacak bir yara bırakmadıysa)

Bunlara da göz atabilirsin

0 oy
42 gösterim
+1 oy
52 gösterim
0 oy
31 gösterim
+1 oy
41 gösterim
...