+1 oy
Edebiyat
Tahminen Ne Zaman Seversin Beni?

4 Cevap

+2 oy
kadınlar şairleri sever ama müteahitlerle evlenir.
+1 oy
"belli, senin şiir falan okuduğun yok. eğer şiir okusaydın bilirdin ki aşık adam sınanmaz."
++Benimle buraya geldiğin için teşekkür ederim. Bu sabah kedi sana doğru söylemiş ben gerçektende... Yani... Kısa bir süre önce farkettim seni. Ben aslında ailemle, benim annem... Annemi kaybettin geçen sene. Babam zaten yok. Kardeşim askerdeydi öldü. Şehit diyorlar ona ama o elektrikçiydi. Bir paşanın havuzunun tesisatını tamir ederken çarpılmış. Şehit sayılır mı sence? Bi ikisi vardı. Anemle kardeşim yani. 6 aydır onlarda yoklar. Ben öğrenciydim. Belki de hala öğrenciyimdir bilmiyorum. Hukuk okuyordum. 3. sınıf. Şiir miir, dergi filan... Şiir okur musun? Sever misin şiir?

Sonra bir sabah seni gördüm. Sonra bir sabah daha gördüm, sonra hep gördüm. Kedi de seni gördü. Kedi seni cok seviyor biliyor musun? Onla takip ediyorduk seni. Bazen izini kaybediyorduk ama bir sürü arkadaşı var. onlara soruyorduk. Sen öğrencisin aslında. Resim okuyorsun. Şekerci de part-time caliyorsun. Ben bir gün fenalaştım. Hastaneye kaldırdılar beni. Ölecekmişim. Kanser... İlik... İlik nedir biliyorsundur. Kemiğin içinde. Kemoterapiye başlayacaksin dediler. Bu tabancayı kedi verdi. Oyun oynuyoruz biz bununla. Bak içinde bir tane kurşun var. Bu tabancayla böyle her sabah, hani sabah oluyor ya güneş filan. Böyle bunu ceviriyorum sonra ağzıma sokup sıkıyorum. Yok korkma şimdi sıkmam. Aslında çok mermim var benim; ama bir tane koyuyorum içine. Çünkü sen varsın.

--Kendini çok mu eğlenceli sanıyorsun?
++Ben? Ben mi? Neden?
--Ne bu numaralar o zaman? Yok annem öldü, kardeşim şehit, ben de kanserim zaten. dünyada tek acı çeken sen misin, böyle şiir miir? Herkesin kendine göre bir derdi var ne ki bu? tuttun getirdin beni buralara seni seviyorum dan girdin çıktığın yere bir bak.
++Ama niye... Ben kötü birşey söylemedim ki. sadece seni seviyorum dedim bir de hastalığdan bahsettim.
--Bu tabancanın gerçek olduğunu nerden bileceğim ben?
++Belli senin şiir filan da okuduğun yok. Eğer okusaydın bilirdin ki aşık adam sınanmaz...
0 oy
"Resulullah o bakışı görseydi merhametten ağlardı;
Ben o bakışı gördüm, haşyetten bayılacaktım ama annem elimden tuttu."
0 oy
Burası dünya yahu, burası bu kadar işte...

Bunlara da göz atabilirsin

+3 oy
123 gösterim
0 oy
73 gösterim
8 Aralık 2020 Zeyn yazdı
+1 oy
36 gösterim
...