+2 oy
Genel olarak baktığımızda yaşları 3 ila 9 arasında olan çocukların ellerinde telefon ve tablet var oyun oynamayı YouTube'da video izlemeyi hatta reklamlarını atlamayı bile becerebiliyorlar.
Çocukların bu kadar erken yaşta telefon kullanmasının nedeni nedir?
Yada ailelerin telefon kullanabilen çocuklarıyla övünmesinin sebebi nedir?

çocuğunuzun çatır çatır telefon kullanabilmesi zeki olduğunu değil ilgisiz kaldığını gösterir.

3 Cevap

+1 oy
Ağır ergenlik geçirip yıllar sonra...

Hocam bizi dinlemiyor, siz konuşun diyen, parayla eğitim değil bakıcı arayan, kendini tamamlamadan anne baba olmuş insan davranışları sonucu oluşan, yeni nesil çocuk anlam arayışıdır.
0 oy
Çocuk gözden terbiye olur.Hayatı gözüyle tanır,keşfeder.E bakıyor ki hayatında çok güvendiği anne-babası telefonla oynuyor.Renkli ve dikkat çekici bir nesne olduğu için çabuk ısınıyorlar.Isınma o ısınma patlayıp gidiyor.
Burada tabii ki en büyük görev tahmin edebileceğimiz gibi anne-babaların
0 oy
Bu durum iyice baydı cocuklar zaman sartlari gereği eline geçen teknolojik alet olan telefonu uğraşa uğraşa kısa sürede çözmekte ama bu onun akıllı olduğunu zeki oldugunun bir göstergesi değil ve çok yanlış çocuğun hayal dünyasının bir sınırı yok iken ona bak aslında var ve bu elinde bulunan cihaz ona karar veriyor diyerek çocuğu bir kalıp içinde tutmak onun yerine ver eline kalem kağıt yada varsa bahçe alan toprakla oynasın duvarları boyasin bırak çocuk özgür büyüsün kalıp içinde değil .

Bunlara da göz atabilirsin

+1 oy
143 gösterim
+4 oy
75 gösterim
+2 oy
183 gösterim
...