+3 oy
Edebiyat
Zamanın bir yanılsama olduğunu düşünmeme sebep olan roman.

Okuyanlarınız varsa kitaptaki zaman kavramı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

6 Cevap

+3 oy
Okumuştum evet.Çok güzel bir kitap.Çocuklara hitap eden bir kitap gibi görünse de yetişkinler için de gayet uygun bir kitap.
Kitapta en çok dikkatimi çeken noktalardan birisi kitabın en hızlı karakteri olarak kaplumbağa metaforunun seçilmesi.Duman  adamlar ne kadar uğraşsa da kaplumbağaya yetişemiyor.
Günümüz modern yaşamına da bayağı bir iğneleme yapmış yazar.Teknolojinin gelişmesine, hayatın  eskiye göre kolaylaşmasına rağmen insanların hâlâ vakitlerinin olmamasını eleştirmiş.Buna bende katılıyorum.
Ne kadar yavaş gidersen, o kadar çabuk yetişiriz. Canım kassiopedia.
+2 oy
“insan gibi yaşamak için biraz bol zaman lazım” diyen kitap. şu anki durumumuza bakılırsa herkesin insanlığını gösterme zamanı diyebiliriz. ya da “biraz” bol zaman lazımdı bize fazla geldi.
+1 oy

düzenledi
Gerçekten çok başarılı bulduğum etkileyici bir kitap. Ailelerin daha çok para kazanmaları için daha çok çalışmaları ve çocuklarını çocuk hapishanelerine (kreşlere) bırakmaları. Çocukların gerçekten oyun oynamaları gereken yerde gelecekleri için o yaşta hazırlık yapmaları gerektiği ve teknoloji hakkında bilgi sahibi olmaları gerekliymiş gibi çocukluklarını yaşayamamaları...
Kısacası kitaptaki her bir cümleye öyle içten bir şekilde katılıyorum ki. Kendi hayatımda da şunu fark ettim; teknoloji bizim yükümüzü hafifleterek kendimize, ailemize vakit ayırmamıza yardımcı olmalıyken, bizleri birbirimizden uzaklaştırıyor.
+1 oy
Merakıma hasıl oldu hemen edinip okuyacağım.
+1 oy
okuyun.
+1 oy
Bir çocuğun bana hediye ettiği kitap. Her şeyin hazırını verip, insanın kendi zamanını unutması. Karanlık adamlar zehiri ışığı olmuş adamlar. (sigaraları var) çok tatlı kitaptır. Ailecek okunmalı.

İlgili bir başlık bulunamadı

...