0 oy
Eğitim
Ders çalışmaya başlayınca uykum geliyor ve saçımla oynamaya başlıyorum istemsiz bir şekilde bunun için ne yapabilirim öneriniz var mı.
Birde düzenli ders çalışamıyorum sebebi ise telefona çok bakıyorum kendimi engelleyemiyorum lütfen herhangi bir öneriniz varsa yazın.

4 Cevap

+2 oy
(bkz: Yapma)
+2 oy
Öncelikle neden ders çalışamadığını anlamışsın.Yâni sorunun kaynağını bulmuşsun.Bu adım basit gibi görünen ama aslında işin  en önemli olan noktası.

Sevdiğin şeyleri(uyku,telefon,vs) kendine ödül olarak koyabilirsin.Örneğin şu kadar ders çalışınca şu kadar telefona bakacam gibi.Burada önemli olan nokta ise ilk başlarda süreyi ders çalışmada kısa  telefon kullanmada ise uzun tutman.Ne demek istiyorum.Şöyleki 30 dakika ders çalışırsam 15 dakika telefonla oynayacağım gibi.1 hafta böyle yaptıktan sonra ders zamanını arttırıp ödül zamanını (telefon) kısabilirsin.40 dakika ders 10 dakika telefon gibi...

Uyku olarak ise ders çalışacağım diye geceleri geç yatma.Çünkü vücudun biyolojik bir saati var. Saat 10 ile 03 arası vücudun ihtiyacı olan hormonlar salgılanır(Hepsini hatırlayamadım internetten bakarsın)
En fazla 11 gibi yatıp sabah erken kalkarak sözel derslere (ezber) çalışabilirsin.
+1 oy
önerim yok valla Allah baska dert vermesin
+1 oy
Öncelikle eğer instagram kullanıyorsan Gri Koç'u takip etmeni öneriyorum :) Gönderilerini karıştırınca ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın. Ayrıca pomodoro tekniğiyle de çalışmalarına bir düzen getirebilirsin. 40 dakika çalışıp 10 dakika mola vermek bence çalışmalarını verimli, düzenli hale getirir. Başarılar :)

Bunlara da göz atabilirsin

+4 oy
48 gösterim
5 Şubat 2020 Eğitim sed yazdı
+3 oy
180 gösterim
6 Mayıs 2020 Eğitim Canergg09 yazdı
0 oy
60 gösterim
26 Haziran 2021 Zeyn yazdı
+4 oy
268 gösterim
16 Temmuz 2020 ALYA Haz. yazdı
...