+1 oy
Toplumsal tahlil
Eşler işe,çocuklar da okula gittikleri için aileler  belki de hiç bu kadar uzun süre bir arada kalmamışlardı.
Eşlerin ve çocukların  aile ilişkileri bu süreçte nasıl etkilenmiştir sence sevgili arvenah yazarı???
Anne babalar çocuklarını daha mı çok sevdi??
Eşler birbirlerini daha yakindan tanıdı mı?
Gözlemlerimizi yazıyoruz.

6 Cevap

+2 oy
muhtemelen mahkemelerin aktif olması bekleniyor
bir evden çıkayım bak nasıl boşanma davası açacağım diyaloğunun sıkca yaşandığı bir dönemdeyiz emin olun
+1 oy
Bazıları için olumlu olsada bir kesim için olumsuz tarafları olmuştur illaki ne kadar bir bütünlük sağlanmış olsada bütün aile bireyleri evdeyken anne(eş) kendine fazla vakit ayıramamaya başlar.
+1 oy
Benim için ilk günler biraz zordu ama sonra sevdim.Ortaokulda ögrenim gören iki kız evlat yetiştiriyorum.Hic bu kadar bir arada kalma şansımız olmamıştı.Malum okul zamanı-etüdle beraber.Yaz mevsiminde bir cok kurslar aktiviteler,tatil.Kendi başlarının caresine bakacak kadar yeme-içme  masa hazırlama,bulaşık,ev temizligi konularinda alışkanlık kazandırmaya  çalıştım.Başarılıda oldum.Türk kahvemi sıraya koydular.Hergün biri yapıyor.Bol köpüklü:)
+1 oy
Eşlerin birbirine olan saygısı daim olduğu sürece herhangi bir sıkıntı ya da bir problem olduğuna rastlamadım aksine birbirleriyle kaliteli vakit geçirdiklerine bile şahit oldum... Çocuklarıyla oyunlar oynadıklarını ve onlarla çocuklaştıklarını, birbirlerine küstüklerini ama saygılarını yitirmediklerini gördüm. Hatta öyle ki aslında bir evin içinde herkes birbirini daha iyi tanıdı ve onu aslında neden sevdiğini daha iyi anladı... ;)
+1 oy
Evli olanlara yönelik bir soru bu lakin aynı ev içinde yaşadığın hane halkı anne baba ile daha bir yakın ve samimi olma şansı elde edip yıllardır dışarda geçirdiğimiz hayatı düşününce aslında onlara biraz haksızlık ettiğimi düşünmedim değil bazen böyle zoraki durumlar birşeyleri görmemize vesile oluyor sanırım

Bunlara da göz atabilirsin

0 oy
53 gösterim
+3 oy
65 gösterim
10 Nisan 2020 ALYA Haz. yazdı
+3 oy
70 gösterim
+2 oy
131 gösterim
...