+3 oy
Derin tartışmalar

Çocuklarda kitap okumanın belirli bir yaşı yoktur hatta uzmanlar 3 aylıktan itibaren bebeklerimize kitap okumamızı bizlere tavsiye etmiştir.İlk olarak çocuk kitabı sacede okulda kullanılan bir araç olarak görmemeli hayatının her alalında yer kaplamalı.Kitap, çocukların dil becerilerini geliştiren, onları bilişsel, duygusal, ruhsal ve ahlaki açıdan geliştiren en önemli araçtır. Çocuklar kitaplar sayesinde düşünmeyi ve etrafında olan şeyleri sorgulamayı öğrenir. Çocuklarda kitap okumanın belli bir yaşı yoktur. 

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır ?

İlk olarak unutmamamız gereken şey çocuklarımız bize göre şekillenir,bizi taklit ederler.Bu durumda onlardan önce bizim kendi alışkanlıklarımızı kontrol altına almamız gerekir birlikte kitap okuma saati düzenlemek her akşam mutlaka kaç yaşında olursa olsun elektronik aletleri bir kenara bırakıp ailece vakit geçirmeye özen göstermek birlikte kitap alışverişine çıkmak ve çocuğumuza söz hakkı tanımak gibi.Unutmamak gerekir "Beden için spor neyse,zihin için okumak odur."

1 cevap

0 oy
son paragraf özetliyor bence, en iyi alışkanlığı büyüklerden öğreniyor çocuklar. çocukların kitap okuması aileden aldığı düzen eğitimiyle doğru orantılı

Bunlara da göz atabilirsin

+3 oy
50 gösterim
22 Haziran 2020 xedegerveren yazdı
0 oy
37 gösterim
8 Aralık 2020 Zeyn yazdı
+1 oy
51 gösterim
+1 oy
220 gösterim
...