+3 oy
Bilgisayarlarla çalışmayı veya programcı ya da geliştirici olmayı aklınızdan geçirdiyseniz mutlaka kendinize şu soruyu sormuşsunuzdur: Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?

Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?” sorusunu sorduğunuzda göz önünde bulundurmanız gereken ilk ve muhtemelen en önemli şey programlama deneyiminizdir. En iyi programlama dillerinin bazılarını öğrenmek oldukça zordur ve yeni başlayanlara uygun da değildir.

Ancak internette Java ve Python gibi en popüler diller için pek çok yeni başlayanlar için hazırlanmış kaynak bulunuyor. Deneyimsizliğin gözünüzü korkutmasına izin vermeyin. Daha önce programlama dili öğrenmemiş veya programlama yapmamışsanız başlangıç yapmanız daha zor olacak ve daha fazla zaman gerektirecektir.Yeni bir dil öğrenmeye ayıracak çok vaktiniz yoksa veya deneyimsiz bir dil öğrencisiyseniz düşük zorluk seviyesinde bir ders seçmeyi düşünmelisiniz. Python, PHP veya C# bile yeni başlayan kişiler için oldukça basit diller.Eğer bir dili öğrendiğinize dair tatminseniz (kimse bir dili tam öğrendim diyemez) başka bir programlama dilini öğrenmeniz çok kısa sürecektir.

"Bilgisayarlar faydasızdır. Onlar size sadece cevapları verebilir." Pablo Picasso

3 Cevap

+2 oy
dilin sadece araç olduğunun farkına vararak başlanabilir. algoritma mantığını kavradıktan sonra hangi alanda neler yapmak istediğini düşünerek farklı diller üzerinde çalışabilirsin.
0 oy
Tum yazılım dilleri aynı temel üzerine kurulu bazi ufak detaylar dışında.

Bir dilde iyi olursanız diğer dilleri de anlayıp kavrarsiniz ve yazabilirsiniz de.

Önemli olan bir dili öğrenmek ve onun üzerine uzmanlaşmak.
0 oy
Python başladım göründüğü kadar zor da değil hep de öğrenmek istemişimdir çok havalı Bi kere

Bunlara da göz atabilirsin

...