+4 oy
Havayı solarcasına kullandığımız bu şeyler artık elimizden çıkıp bizi kullanır olmaya başladılar.

8 Cevap

+4 oy
İnsanların sevgiyi, eğlenceyi, aşkı, tarlı tartışmaları vs. bir çok his ve hazzı gerçek dünyada bulamayıp sanal alemde elde etmeye çalışmalarına bağlıyorum.
+3 oy
 Ebeveyinler tarafından "Teknoloji bağımlılığı"bıraktırma hatları açılacak.
Az kaldı.
Bu bağımlılık ebeveynlerin suçu olduğu için pek itiraz etme hakları yok açıkçası
+3 oy
Gözlerde yanma boyun kaslarında ağrı oluşturuyor
+3 oy
En basitinden "çocuğum ağlamasın, yemeğini yerken oyalansın" diye eline verdiğimiz telefonlar- tabletler yüzünden daha küçük yaşlarda çocuklar teknolojiye kaptırıyorlar kendini.. Sonrası malum zaten.. Bağımlılık.. 

düzenledi
İşte en tehlikelisi de bu zaten, çocuk erken yaşta televizyon ve tablet ile yemeğe alıştırılınca obezite ve otizm başlangıcı oluyor. Televizyon izlerken yemek yediği için beyni doyma hissini algılamıyor ve sadece bu teknoloji ürünlerini kullandığı içinde iletişim kuramıyor ve  algılama, problem çözme, konuşma gecikmesi yaşıyor. Biraz internet araştırmasıyla son yıllarda çocuklarda otizm oranlarının yüksekliği ve sebepleri karşımıza çıkar. En büyük sebep ve nedenleri teknoloji.
+3 oy
Bir seminerde duymuştum. Teknolojinin merkezi olan silikon vadisinde çalışan insanların çocuklarının gelişim çağları bitene kadar ellerine tablet ve telefon verilmiyormuş.bu bir kural değil bir kültür. Teknolojiye bu kadar alışmasınlar ve beyinlerini kullansınlar diye yapıyorlarmış. Ne güzel bir olgunluk. Demek ki istediğimizde teknoloji ile aramıza mesafe koyabiliyormuşuz. burada iş ebeveynlerde bitiyor. hadi biz teknolojinin gelişim çağlarına denk geldik ve teknoloji kurbanları olduk. ama bizden sonrakiler böyle olmamalı.
+2 oy
İnsan değil miyiz, her şeyin illa suyunu çıkaracaz.
+1 oy
Yüzyılın en büyük klişesi
+1 oy
“giderek daha da inanılmaz olan keşiflerini bize anlayabileceğimiz bir bebek dili ile anlatmaya çalışırlarken ileri derece zeki makinelere uzun uzadıya aptalca bakarak harcamaksa kaderde olan, uzun yaşamak anlamını kaybeder.”

Bunlara da göz atabilirsin

+1 oy
49 gösterim
...