+3 oy
Kahve aroması adlı yazarın gündeme getirmesiyle gerekli gördüğüm başlık. Eksik gördüğünüz noktaları tokatlarcasına yazabilirsiniz ziyanı yok efendim. Hemen düzeltilecektir

7 Cevap

+2 oy

yeniden gösterime açtı
Tüm yazılanları okudum, tekrara düşmeyeyim diye. Kahve Aroması'nın söylediği çoğu şeye katılmakla birlikte eklemek istediğim bir şey daha var. Bir başlığa yeni bir entry girilse de anasayfada sadece başlık ve o başlığı açan kişinin entrysinin bir kısmı görünüyor. Yani yeni girilen entryleri okumak için her seferinde başlığa girip sayfayı en alta kadar kaydırmak durumunda kalıyoruz. Başlık bilgisi alt kısımda daha küçük bir boyutta verilse ve yeni girilen entry anasayfada görülse (aynı zamanda oylanabilse) muhteşem kolay olur. Bunların dışında site hoş, emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Özellikle türkçe karakterle kullanıcı adı alabilme olayına bayıldım.
Cok teşekküler,Hepsi not edildi mutlaka dediklerinizle ilgili gelistirmeler yapacağız:)
+2 oy
ben eksiktim tamamlandı diyecektim ama appstoreda yokmuşsunuz :(
Çok kısa bir süre sonra ordada olacağız bizimle kal lütfen tarayıcıdan kullan:)
0 oy
Şu ara her şey gayet yolunda gibi.Gerekli gödugümde hic çekinmeden tokatlarim efenim.saygılar

:)
0 oy
Açtığım başlığı kaldırmak istediğimde kolaylıkla silebilmek.
Ampul işaretine bastığında kaldırılıyor zaten
0 oy
şu profil fotoğrafını değiştirmeyi bir başaramadım
E-posta adresinizi onaylayarak yapabiliyorsunuz.
0 oy
Mobil uygulama bir web browser den ibaret görülüyor, şayet uygulamadan giriş yapmama rağmen uygulamayı indirebilirsiniz alerti beliriyor ekranda
Şimdilik webview kullanıyoruz bundan kaynaklanıyor en kısa sürede bunu çözeceğiz :)
0 oy

düzenledi
Merhabalar, konu başlığında benim de adım var. Madem öyle bir kaç konuya değinmek istiyorum. Böyle uygulamalara her zaman destek veririm. Haddime değildir ama kullanıcı olduğumdan mütevellit benimde yapıcı eleştirilerim ve eksik gördüğüm yerler var.

Müsaadenizle sıralıyorum.

1.sitedeki ikonlar çok büyük, yazılar ikonların yanında 2.planda kalıyor. Ki, böyle bir platform en çok yazıları ile ön plana çıkıyor. Diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran en büyük özellik text tabanlı olması. Bu yüzden eğer wordpress değilse site ikonların boyu küçülmeli.

2. Ben herhangi bir başlık hakkında yorum yapmak istediğimde tanımadığım bir insana cevap vermek zorunda kalıyorum. Mazallah adam ya da kadın üstüne alınır tartışma çıkar. Bağımsız bir şekilde o başlık altına yorum yapmak istiyorum. Site gittikçe büyüdükçe ilk yazan insan yorumu silerse bütün yazılar havada kalır.

3. Yazı yazarken yazı kutusunun üstüne Forum siteleri gibi "yazı türü" "boyut" vs. Seçenekler var. Eğer mümkünse bunlar sekme içinde olmalı gizli bir buton altında gibi. Eğer ben yazımın kalınlık ya da stilini değiştirmek istiyorsam o zaman oraya tıklayıp o seçenekleri almalıyım. Çünkü mobilde çok yer kaplıyor. Yazacağım yazının paragrafını okurken sıkıntı oluyor .

4. Konu altında yazdığımız cevapların yanında çok küçük şekilde profil resimlerimiz var. Zaten çok küçük görülmüyor. Sayfada boş yere yer kaplıyor. Göz yoruyor. Gerçekten çok kalabalık duruyor. Çünkü artı eksi favori ikonları da dağınık durduğu içinde ekranda küçük küçük bölmeler kafa karıştırıyor. İkonlar tek çizgide olsa yanyana gibi daha sade görünür.

Özetle sadelik her zaman daha iyidir. Çünkü, kullanıcı deneyimi çok önemli. Eğer ben bir konu hakkında istediğim zaman en pratik ve hızlı bir şekilde yazarsam daha memnun kalırım siteden. Öteki türlü yazı yazmak ve yazı okumak için bu kadar kalabalık bir ekranla karşılaşırsam işler zorlaşır.

Sonuç olarak  çiçeği burnunda çok yeni bir site,b eksiklikleri olması da çok normal. Zamanla daha iyi olacaktır. Şimdilik eksik gördüklerim bu kadar. 10 yıllık bir tasarımcı olarak kullanıcı deneyimi tecrübelerimi paylaşmak istedim. Yanlışım varsa affola.
Çok teşekkürler tüm bu tavsiyeleriniz için. Mesajlarınızı kontrol edebilir misiniz, size yazdım az önce

Bunlara da göz atabilirsin

+2 oy
58 gösterim
+5 oy
123 gösterim
+1 oy
184 gösterim
...