+3 oy
Televizyon Dizileri

2004'te başlamış ve 2012'ye kadar sürmüş olan harika dizidir. Başrollerinde Hugh Laurie yani kahramanımız Gregory House, Lisa Edelstein hastanemizin idarecisi hanımefendi Cuddy, Robert Sean Leonard  House'un can ciğer dostu olan Dr.James ve diğer karakterlerimiz Chase, Foreman, Allison.
Gerçekten her biri unutulmaz karakterlerdi. Umursamazlığın dibini yaşayan ve bir o kadarda işinde uzman olan Dr.House kendine has tedavi üslubuyla her bölümde bizlere yeni ufuklar açıyor. İşin özünde kendisi sadece bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji konusunda uzmanıdır. 3 kişilik ekibi yani 
Chase, Foreman, Allison ile birlikte teşhisi konulamayan hastalıkları iyileştirmekle uğraşmaktadır. İşte diziyi alıp götüren konu da burası, her bölümde farklı ve bilinmeyen bir hastalık ve tedavi süreçleri. Dizide tıbbın dışında insan ilişkilerinin dozunda yaşanması da bence dalında kendisini en iyi yapmıştır. Zira bir bölümü 40dk civarında ancak.
House md'ye puanım 9. 


2 Cevap

0 oy
Karakter itibariyle Sherlock Holmes'ten esinlenilen karakterdir. Ama bal gibi tutmuştur, on numara bir karakterdir House. Dünyada en çok izlenen bir kaç diziden biridir. 82 milyon civarında izleyicisi olduğu söylenir.
0 oy
Tüm zamanların en iyilerinde olmuştur ve bana göre kültleşmiş bir dizi diyebiliriz artık kendisi için.
İzlerken o kadar çok tıbbi terim duyunca kendinizi doktor gibi hissedebilirsiniz ama maalesef o kadar kolay değil

Bunlara da göz atabilirsin

+1 oy
14 gösterim
+2 oy
71 gösterim
+3 oy
46 gösterim
24 Nisan 2020 böyle yazdı
+5 oy
42 gösterim
...